Regulamin sesji zdjęciowej

Moje fotografie posiadają swój specyficzny styl, który wyróżnia mnie spośród innych fotografów. Kolorystyka, kadrowanie, sposób ujęcia danej sceny, styl fotografowania są na swój sposób wyjątkowe. Jestem przekonana, że właśnie to przekonało Ciebie, do skorzystania z mojej oferty.  

Mając powyższe na uwadze, potwierdzasz, że zapoznałeś się z moim portfolio i stylem wykonywanych przeze mnie kadrów. Zgadzasz się z moja wizją i interpretacją artystyczną.

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu
 2. Klient na potrzeby zrealizowania sesji przekazuje mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu. Oświadczam, że dane nie będą przekazane osobom trzecim. 
 3. Potwierdzeniem rezerwacji sesji jest wpłata w ciągu  3 dni zadatku wysokości 30% wartości sesji na konto, po wcześniejszym ustaleniu terminu.
 4. Zadatek jest bezzwrotny w przypadku rezygnacji Klienta z sesji, jak również przełożenia sesji w czasie krótszym niż 3 dni robocze. 
 5. Rozliczenie całej płatności następuje w dniu sesji zdjęciowej gotówką lub przelewem. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnego wynagrodzenia.
 6. Klient  podejmuje decyzję o wielkości pakietu najpóźniej  w dniu sesji. Po tym nie ma możliwości zmiany pakietu. Jest natomiast możliwość zakupu dodatkowych zdjęć zgodnie z podanym na stronie cennikiem.
 7. Istnieje możliwość jednokrotnej zmiany terminu sesji plenerowej ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na 1 h przed ustalonym terminem w przypadku burzy, deszczu, silnego wiatru.
 8. Przy kolejnej zmianie terminu zadatek należy wpłacić ponownie.
 9. Po wykonanej sesji klient w ciągu 5 dni otrzymuje link do prywatnej galerii w celu wybrania swoich kadrów zgodnie z wykupionym pakietem
 10. Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia to 1-2 tygodnie od dnia wyboru zdjęć w zależności od ilości ujęć.
 11. Istnieje możliwość ekspresowej obróbki zdjęć w ciągu 3 dni za dodatkową opłatą 50% ceny pakietu.
 12. Wszystkie przekazane Klientom zdjęcia poddane są autorskiej obróbce, która nie podlega poprawkom. Nie zgadzam się na kadrowanie gotowych zdjęć, nakładanie na nich filtrów kolorystycznych w celach publikacji w internecie.
 13. Sesje lifestylowe nie obejmują retuszu w Photoshopie: modelowanie sylwetki, usuwanie zbędnych elementów ze zdjęć, retusz twarzy – wygładzanie skóry, redukcja zmarszczek itp.
 14. Istnieje możliwość profesjonalnego retuszu za dodatkową opłatą +100 PLN
 15. Klient otrzymuje zdjęcia w formacie .jpg w dwóch rozdzielczościach: do wydruku oraz pomniejszone do wykorzystania w social mediach. Nie przekazuję nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW
 16. Zdjęcia zostaną przekazane do Klienta za pomocą bezpiecznego transferu online lub na pendrive.
 17. Materiał zdjęciowy z sesji jest bezpiecznie przechowywany na moich dyskach przez 6 miesięcy.
 18. Sesje odbywają się od poniedziałku do piątku. Praca w weekendy i dni świąteczne jest dodatkowo płatna +150 PLN
 19. Na plenerową sesję zdjęciową należy przybyć punktualnie. W przypadku spóźnienia odliczane jest od czasu poświęconego na sesję
 20. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w moim portfolio. Moja praca jest moja wielką pasją. Możesz być pewien, że wykonam ją należycie.
 21. Zamawiający wyraża zgodę na udostępnienie swego wizerunku oraz imienia w celu promocji mojej twórczości:  publikacja zdjęć na mojej stronie internetowej oraz social mediach, w albumie fotograficznym lub ulotkach promocyjnych, wernisażu i wystawie. Jeśli nie wyrażasz na to zgody poinformuj mnie o tym na sesji lub w dniu przekazania zdjęć. Zgodnie z prawem, zgoda może być cofnięta w każdej chwili. Możliwość pokazania prac stanowi ważny element w mojej działalności. Z tego względu zależy mi, żebym miała możliwość pokazania ich na swojej stronie jak i kanałach społecznościowych. 
 22. Klient ma prawo wykorzystać zdjęcia jedynie do celów niekomercyjnych. Oznacza to, że można je zamieszczać w celach prywatnych w kanałach społecznościowych, drukować, przekazywać rodzinie, znajomym, przekazać do oprawienia.
 23. Klient nie ma prawa do wykorzystania zdjęć w celach komercyjnych: reklama, promocja własnej działalności i produktów, sprzedaż itp. Taka forma wykorzystania zdjęć wymaga mojej pisemnej zgody.
  • Odpowiedzialność za zdrowie i mienie:
 24. Sesja plenerowa wiąże się z obcowaniem z naturą. Klient jest osobiście odpowiedzialny za wszelkie niedogodności: ukąszenia owadów, mrówki, zadrapania itp. Poruszając się po mieście, polach, łąkach czy lasach Klient zachowuje ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa. 
  • Jak się ubrać na sesję:
 25. Przygotowanie stroju na sesję leży po stronie Klienta. Polecam wybrać ubrania stonowane kolorystycznie, unikać wzorów i nadruków oraz przesadnych ozdób.
 26. Ubrania najlepiej przynieść na wieszaku. Należy pamiętać żeby były starannie wyprasowane; można przygotować dodatkowy zestaw ubrań. 
  • Nastawienie:
 27. Twoje nastawienie i samopoczucie będzie miało ogromny wpływ na przebieg i efekt sesji. Fotografuję 100% stress free. Cenię sobie otwartość, rozmowę, dobry humor i uśmiech. W takim stylu prowadzę swoje sesje zdjęciowe.
 28. Na sesję plenerową nie należy zabierać zbędnych rzeczy, które jedynie będą zbędnym balastem. Aby najlepiej wykorzystać czas na sesji lepiej mieć wolne ręce i zająć się zabawą z dziećmi, przytulaniem itp. 
 29. Na sesję w domu należy wysprzątać mieszkanie, pochować zbędne rzeczy, zabawki, kable, kartony, przedmioty z dużym logo itp.  Jak pisałam powyżej, nie usuwam takich elementów w Photoshopie
 30. Opłaty wstępu do ogrodów botanicznych, parków, na teren zamków itp. ponosi Klient
 31. Istnieje możliwość zakupienia sesji jako prezent. Voucher podarunkowy wliczony jest w tym przypadku w cenę. Voucher jest ważny 6 miesięcy, przy czym należy umówić się najpóźniej miesiąc przed jego wygaśnięciem. Voucher jest imienny i nie może być przekazany innej osobie. Nie ma możliwości wymiany bonu na wartość pieniężną. Niewykorzystany voucher wygasa, nie ma możliwości przedłużenia terminu ani zwrotu pieniędzy.