ZDJĘCIA PRODUKTOWE

Dobra fotografia produktowa powinna być dopasowana do wizerunku marki, wizji jaką produkt ma spełnić i docelowej grupy odbiorców. 

zdjęcia produktowe

Obraz znaczy więcej niż słowo

Zdjęcia produktów, które umieścisz na swojej stronie internetowej bądź własnym sklepie wymagają szczególnej uwagi. Dobrej jakości fotografia i estetyczna prezentacja ma wpływ na postrzeganie produktu. Może w decydujący sposób wpłynąć na decyzję konsumenta odnośnie jego zakupu. 

Klienci mają tendencję do kupowania przedmiotów odpowiadających stylowi życia, do jakiego aspirują. Dobra fotografia produktowa powinna być więc dopasowana do wizerunku marki, wizji jaką produkt ma spełnić i docelowej grupy odbiorców. 

Sprzedaż w internecie opiera się głównie na pięknych zdjęciach

Potencjalny klient nie ma możliwości by dotknąć tych rzeczy, poczuć ich fakturę, zapach czy smak. Bodźce, odpowiedzialne za podjęcie decyzji zakupowych są ograniczone.
Z reguły mamy tylko kilka sekund by przyciągnąć uwagę klienta, zanim zamknie naszą witrynę. Dlatego istotne jest by zainwestować w wysokiej jakości zdjęcia.

Jedno jest pewne – obecnie trudno wyobrazić sobie stronę internetową, katalog czy folder reklamowy, bez profesjonalnie przygotowanych zdjęć. 

zdjecia produktowe
zdjecia produktowe

Profesjonalne sesja produktowa pozwoli: 

  • Zapewni rozpoznawalność – Dobre zdjęcie zapada w pamięć. Późnej często mimowolnie  i podświadomie wracamy do obrazów, które czymś nas zainteresowały. Ludzie są wzrokowcami, kupują oczami. Dlatego właściwa prezentacja i oprawa produktu jest tak ważna. O taki spektakularny efekt właśnie nam chodzi
  • Będzie budzić pozytywne emocje – dobra fotografia produktowa powinna przedstawiać nie tyle sam produkt, ale pewien styl życia. W internecie decyzje zakupowe często zapadają pod wpływem emocji. Przekaz płynący ze zdjęć powinien w pełni trafiać w pragnienia klienta.
  • Zbudować zaufanie do marki/produktu – Jeśli na swojej stronie zamieszczasz wysokiej jakości zdjęcia, dbasz o każdy szczegół i aspekt estetyczny, to znaczy, że traktujesz swój biznes poważnie. 

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne zdjęcia produktowe?

Bez względu na to, czy prowadzisz duży biznes, czy dopiero wchodzisz na rynek, o wizerunek produktu trzeba zadbać na samym początku. 

Fotografia produktowa to szeroko rozumiane pojęcie. Może obejmować zdjęcia na białym tle, tzw. packshoty, sceny aranżowane z wykorzystaniem produktu, czy nawet fotografię wnętrz.

zdjecia produktowe
zdjecia produktowe

Bądźmy w kontakcie

Porozmawiajmy o Twojej sesji zdjęciowej

Potrzebujesz zdjęć wizerunkowych lub produktowych wspierających Twój biznes?
Może chcesz utrwalić ulotne wspomnienia na sesji rodzinnej, wykonać portret? Masz pomysł na swoją sesje? Napisz do mnie!

hello@wiolipcreates.pl